Share
Spis Profesji Empty
 

 Spis Profesji

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Admin
Liczba postów : 36
Join date : 29/09/2018
avatar
Admin
PisanieTemat: Spis Profesji   Spis Profesji EmptySob Lut 23, 2019 11:50 pm

Tutaj macie spis profesji, których można się podjąć. Są one ogólne, czyli dla każdego — niezależnie, czy to istota nadnaturalna, czy też zwykły śmiertelnik:

Alchemia — alembiki, retorty, menzurki, fiolki i palniki. Alchemik to osoba, która przy pomocy swojej wiedzy i niezwykłej aparatury potrafi stworzyć miksturę o różnych właściwościach... lub truciznę.

Zielarz — często wiedział nie tylko, jak zbierać, ale też jak hodować swoje zioła.

Złotnik — rzemieślnik pracujący w metalach szlachetnych.

Ptasznik (sokolnik, jastrzębnik) – zajmował się tresurą i opiekują nad ptakami do polowań.

Rybak — służący lub wieśniak zajmujący się łowieniem ryb.

Rzeźnik — członek jednego z istotniejszych cechów, zajmujący się produkcją i sprzedażą wyrobów mięsnych.

Snycerz — snycerz zajmował się rzeźbą oraz zdobieniem wyrobów drewnianych.

Stelmach — już od wczesnego średniowiecza wytwórca wozów. Zwykle jeden z zawodów skupionych w cechu rękodzieł drzewnych.

Stolarz — rzemieślnik, czasem wyspecjalizowany, zajmujący się wytwórstwem mebli. Również jeden z zawodów zwykle skupionych w cechu rękodzieł drzewnych.

Sukiennik — wytwórca tkaniny wełnianej.

Szewc — rzemieślnik produkujący obuwie, często jednocześnie garbarz. Szewców było stosunkowo wielu. Bardziej elitarnym rodzajem szewca był safianiarz, wytwarzający lekkie buty ze skór kozich.

Szmuklerz — wytwórca pasmanterii (wstążek, frędzli itp.)

Ślusarz — wytwórca zamków do drzwi lub skrzyń.

Świecarz — wytwórca świec. Często zadanie to należało do mnichów.

Tkacz — wytwórca tkaniny. We wczesnym średniowieczu było to zajęcie domowe. Na wsiach tkacze produkowali sukno sami; w miastach nastąpiło zróżnicowanie zawodu na bardziej szczegółowe (gręplarz, folusznik, postrzygacz). Tkaczy można też podzielić z racji na rodzaj wyrabianej tkaniny: na sukienników, Płócienników i innych.

Pasterz – zajmował się wypasaniem owiec, kóz lub bydła.

Pergaminnista — wytwórca pergaminu, używanego do zapisywania lub też oprawiania ksiąg.

Piekarz — rzemieślnik miejski trudniący się wypiekaniem pieczywa (na wsiach pieczywo wyrabiało się w domach)

Płatnerz — wytwórca zbroi płytowej, hełmów, czasem kolczug (te zwykle tworzyli pancernicy). Specjalista parający się tylko hełmami bojowymi nosił nazwę szłomnika.

Postrzygacz — rzemieślnik cechu sukienniczego lub krawieckiego, którego zadaniem było ostateczne przygotowanie materiału; m. in. czesał, postrzygał i zdobił sukno.

Powroźnik — wyrabiał sznury, liny, sieci i knoty do świec.

Dyplomacja — wykwintny strój i mocne argumenty to podstawa do przekonania kogoś do naszych racji. Dyplomata potrafi załagodzić każdą sytuację, niezależnie jak ciężka ona jest.

Historio-znawstwo — te ruiny mają 1000 lat... Upływający czas nie ma tajemnic przed Historio-znawcami. Ci ludzie wiedzą nawet ile dokładnie żołnierzy brało udział w wojnie mającej miejsce kilkaset lat temu.

Jeździectwo — wiatr we włosach, tumany kurzu za plecami... Jeździectwo pozwala wręcz zjednoczyć się z naszym wierzchowcem, by jako idealna para prześcignąć nawet sam wiatr.

Językoznawstwo — starożytne i przedwieczne zapiski nie będą miały żadnych tajemnic przed Językoznawcą. Osoba ta potrafi porozumieć się z każdą rasą, niezależnie jak trudnym językiem by się posługiwała.

Jubilerstwo — perfekcyjny szlif... Jubiler to osoba specjalizująca się w wytwarzaniu kosztowności oraz obrabianiu klejnotów. Wykonanie złotego naszyjnika z diamentem oszlifowanym w kształt serca to dla niego żaden problem.

Kartografia — co zrobiłby świat bez kartografów? Wszyscy by się pogubili. Kartograf zajmuje się rysowaniem map oraz wyznaczaniem dróg.

Kowalstwo — rozgrzana stal, iskry i ogień. Profesja dla prawdziwych silnych mężczyzn. Kowal zajmuje się wytwarzaniem wszelakich broni białych oraz pancerzy. Ze zwykłego kawałka metalu potrafi wykonać dobry, solidny miecz.

Krawiectwo — nić i igły to przedmioty, jakimi najczęściej posługuje się Krawiec. Wykwintne stroje, praktyczne uniformy wojskowe... dobry krawiec uszyje każdy rodzaj ubrania.

Łowiectwo - "tylko ja, las, i zwierzyna". Myśliwi to osoby spędzające większość swojego życia na łonie natury. Tam, gdzie można spotkać najwięcej zwierząt. Zajmują się polowaniem, dzięki czemu zyskują mięso i skóry. Idealne materiały na handel.

Łucznictwo — odpowiednio napięta cięciwa, perfekcyjnie odmierzona odległość... Łucznictwo to profesja skupiająca się w walce na dystans. Wprawiony łucznik jest w stanie położyć swojego przeciwnika jednym strzałem z bardzo dużej odległości.

Malarstwo — a mieszając żółty i niebieski otrzymamy kolor zielony... Malarz to osoba zajmująca się uwiecznianiem różnych rzeczy na płótnie lub innym materiale, poprzez malowanie ich farbami.

Medycyna — przeziębienie? A może jakaś poważna choroba? Medyk to osoba umiejąca wyleczyć w zasadzie wszystko. Od zwykłych chorób, poprzez najróżniejsze skaleczenia, rany otwarte i złamania, aż po skutki trucizn.

Odczytywanie Run — przepiękne runy na starym mieczu to nie tylko ozdoba... Dla osoby umiejącej odczytywać runy, starożytne zapiski często zawierające zaklęcia, nie będą miały żadnych tajemnic.

Odkrywanie — odkrywca to osoba zajmująca się poszukiwaniem starożytnych i zapomnianych miejsc. Prędzej czy później jakiś odkrywca odnajdzie bardzo dobrze ukryte ruiny, świątynie lub grobowce.

Piekarstwo — Kto nie lubi zapachu świeżego chleba o poranku? Bez piekarzy, ludzie prędko poumieraliby z głodu. Chleb to podstawa każdego posiłku, a tym właśnie zajmują się piekarze: Wyrabianiem pieczyw.

Pisarstwo — pióro mą bronią, a zaś pergamin tarczą. Pisarz nie tylko zajmuje się pisaniem książek. Pisarz to też osoba zajmująca się dokumentami na dworach czy w instytucjach.

Płatnerstwo — młot w dłoń! Płatnerz to osoba zajmująca się wykonywaniem ciężkich zbrój płytowych. Często współpracuje z kowalem, który dostarcza mu odpowiednio obrobione kawałki metalu. Jeżeli chcesz schować się pod osłoną ciężkiej stali w postaci zbroi... udaj się do płatnerza.

Poezja — poeta to trochę inna wersja pisarza. Nie zajmuje się on pisaniem książek czy zapisywaniem dokumentów, lecz tworzeniem czegoś pięknego, zwanego wierszami.

Poszukiwanie przygód — poszukiwacz przygód to osoba, dla której najważniejszy jest zysk. Wyrusza na ciężkie wyprawy samotnie lub ze sowimi druhami w poszukiwaniu skarbów i artefaktów.

Prawo — jaki wyrok za kradzież? Śmierć czy odsiadka w więzieniu? Osoba zajmująca się prawem zna wszystkie wykroczenia jakiem można popełnić. Nie obce są też prawa innych ludzi. Może zajmować się sądzeniem lub bronieniem osób.

Skrytobójstwo — cień to Twój przyjaciel... Skrytobójstwo jest profesją opierającą się na cichym eliminowaniu przeciwników lub wskazanych celów... najczęściej przy pomocy sztyletu, lub łuku.

Służba wojskowa — baczność! Jeśli ktoś para się wojaczką i ma ochotę przysłużyć się cesarstwu, powinien pomyśleć o Służbie wojskowej.

a) gwardia cesarska — do Gwardii Cesarskiej trafiają tylko elitarni żołnierze. Najlepsi z najlepszych. Cel... Jeden – Za wszelką cenę chronić życie cesarza.

b) armia — do armii trafiają typowi żołnierze, którzy to właśnie przelewają krew na wojnach, broniąc swojej krainy.

c) policja porządkowa — policja porządkowa, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się utrzymywaniem porządku na ulicach miasta oraz łapaniem przestępców.

Szklarstwo — czyli jak ze zwykłego piasku stworzyć coś pięknego. Szklarz nie zajmuje się tylko wytwarzaniem szyb. Różnego typu szklanki, kufle, zdobione kieliszki... wszystko to powstaje w pracowni szklarza.

Szpiegostwo — kamienna twarz, stalowe nerwy... Zadaniem szpiega jest przechwytywać informacje w różnoraki sposób. Poprzez kradzież, podsłuchiwanie, wymuszanie, a nawet udawanie przyjaciela konkretnego celu posiadającego daną informację.

Tkactwo — tkacz to osoba zajmująca się wytwarzaniem tkanin. Często przy pomocy skomplikowanych maszyn tkackich.

Zielarstwo — zielarz to osoba umiejąca odróżnić każde zioło. Zna wszystkie właściwości tych roślin, zna miejsca, w których można ich szukać... Zajmuje się zbieraniem lub hodowaniem ziół.

Znachorstwo — właściwie prawie to samo co medycyna, z tym że przy użyciu w pełni naturalnych leków, przykładowo ziół, oraz odrobinki magii.

Żeglarstwo — ahoj przygodo! Niebezpieczeństwo, adrenalina, sztormy, opalenizna. Żeglarze to odpowiedzialna funkcja. Trzeba znać się na fachu, ponadto potrzebni są m.in. do importowania i eksportowania towarów. Zasilają również szeregi wojska, kiedy potrzeba (sporadycznie flota wojenna).
Powrót do góry Go down
 
Spis Profesji
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1
 Similar topics
-
» Lista Profesji
» Spis Rang
» Spis Czarów
» Spis Zarezerwowanych Wyglądów

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
-
Skocz do: